Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Zdravé mesto

Projekt Zdravé mesto vznikol na podnet Svetovej zdravotníckej organizácie v roku 1986. Do medzinárodnej siete Zdravých miest patrí 70 miest v Európe a viac ako 800 na celom svete. Národné siete Zdravých miest vznikli vo väčšine krajín Európy. Mestá spolupracujú formou spoločných projektov, výmeny skúseností, "dobrých praktík a postupov (know-how)" a formou účasti na medzimestských akčných plánoch. Pre riešenie svojich špecifických miestnych problémov a potrieb využívajú overené postupy ostatných miest a metodiku Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO). WHO je členom kampane za udržateľný rozvoj a podieľa sa na rozvoji Miestnej agendy 21 v oblasti zdravia a životného prostredia.

Národná sieť Zdravých miest na Slovensku
V roku 1994 vznikla na Slovensku Asociácia Zdravých miest Slovenska (AZMS), ktorá je registrovaná ako záujmové združenie právnických osôb (miest a obcí). Svojím charakterom a činnosťou je to typická mimovládna organizácia t.č. so sídlom v Košiciach, ktorá v roku 2003 má 15 riadnych členov (Bratislava, Banská Bystrica, Košice, Liptovský Mikuláš, Martin, Nitra, Prešov, Stará Ľubovňa, Trenčín, Trnava, Turčianske Teplice, Zvolen, Levice, Spišská Nová ves a Hronské Kľačany ) ako 5 registrovaných pozorovateľov.

Na koordinátorku projektu Zdravé mesto sa môžete obrátiť:
ak potrebujete radu, pomoc resp. kontakt na odborníkov v oblasti prevencie, zdravia a drogových závislostí vo Zvolene a jeho okolí
v rámci organizácie každoročného Dňa zdravia na Metskom úrade

Činnosť zabezpečuje: odbor rozvoja mesta, 3. posch., č. dv. 354, t.č.: 53 03 208, e-mail: mesto@zvolen.sk


 


 


Úvodná stránka