Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Občianske centrum Zvolen-Západ

Pozývame Vás do sídliskovej obývačky na sídlisku Zvolen-Západ, ktorú sme pre Vás slávnostne otvorili v utorok 21. októbra 2014. Priestory občianskeho centra sú určené pre všetkých obyvateľov sídliska. V centre budú realizované záujmové, voľnočasové a komunitné aktivity deti a dospelých, podporujúce občiansky život a rozvoj komunity.

 

Projekt občianskeho centra je pilotným projektom vo Zvolene, pričom podobné centrá úspešne fungujú v iných slovenských mestách. Zriaďovateľom občianskeho centra je Centrum komunitného organizovania (CKO), ktoré sa opiera o partnerskú spoluprácu s Mestom Zvolen a so Základnou školou Námestie mládeže. Mesto Zvolen podporilo projekt finančne a odbornou asistenciou. Centrum sa nachádza v priestoroch ZŠ Námestie mládeže vo Zvolene, na prízemí pavilóna D.

 

CKO podporuje činnosť Občianskej iniciatívy Zvolen-Západ (OI), ktorá dlhodobo pôsobí na sídlisku. Experti CKO sa spoločne s aktivistami OI podieľali na príprave projektu komunitného občianskeho centra na sídlisku, ktoré vyústilo do medzinárodného projektu „Podpora aktívneho občianstva, komunitné centrá a komunitná činnosť“ financovaného z Finančného mechanizmu EHP 2009-2014. Projekt sa realizuje v spolupráci s nórskym partnerom z mestskej časti Sagene v Oslo.

 

Vďaka patrí všetkým partnerom, ktorí sa spolupodieľali na zriadení občianskeho centra: inštitúciám, sponzorom a dobrovoľníkom.

 


 


Úvodná stránka