Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Občianske centrum Zvolen-Západ

Pozývame Vás do sídliskovej obývačky na sídlisku Zvolen-Západ, ktorú sme pre Vás slávnostne otvorili v utorok 21. októbra 2014. Priestory občianskeho centra sú určené pre všetkých obyvateľov sídliska. V centre budú realizované záujmové, voľnočasové a komunitné aktivity deti a dospelých, podporujúce občiansky život a rozvoj komunity.

 

Projekt občianskeho centra je pilotným projektom vo Zvolene, pričom podobné centrá úspešne fungujú v iných slovenských mestách. Zriaďovateľom občianskeho centra je Centrum komunitného organizovania (CKO), ktoré sa opiera o partnerskú spoluprácu s Mestom Zvolen a so Základnou školou Námestie mládeže. Mesto Zvolen podporilo projekt finančne a odbornou asistenciou. Centrum sa nachádza v priestoroch ZŠ Námestie mládeže vo Zvolene, na prízemí pavilóna D.

 

CKO podporuje činnosť Občianskej iniciatívy Zvolen-Západ (OI), ktorá dlhodobo pôsobí na sídlisku. Experti CKO sa spoločne s aktivistami OI podieľali na príprave projektu komunitného občianskeho centra na sídlisku, ktoré vyústilo do medzinárodného projektu „Podpora aktívneho občianstva, komunitné centrá a komunitná činnosť“ financovaného z Finančného mechanizmu EHP 2009-2014. Projekt sa realizuje v spolupráci s nórskym partnerom z mestskej časti Sagene v Oslo.

 

Vďaka patrí všetkým partnerom, ktorí sa spolupodieľali na zriadení občianskeho centra: inštitúciám, sponzorom a dobrovoľníkom.

 


 

ďalšie dni

Pondelok 23.7.
U spasiteľa, Kozačeka
Kozačeka 9282,
Zvolen
Utorok 24.7.
Recept
Štúrova 2,
Zvolen
Streda 25.7.
U Zeleného hada
Námestie SNP 5,
Zvolen
Štvrtok 26.7.
V kocke
Pražská 1388,
960 01 Zvolen
Piatok 27.7.
Vaše zdravie - Kuzmányho nábrežie
Kuzmányho nábrežie 28,
Zvolen
Sobota 28.7.
Benu
Nám. SNP 9690/63 - OC EUROPA
Nedeľa 29.7.
Dr. Max, Hronská 2
ul. Hronská 2,
Zvolen
Nedeľa 29.7.
Dr. Max, Jána Jiskru
Jána Jiskru 8,
960 01 Zvolen
Pondelok 30.7.
U Škorpióna
Kozačeka 2182/11,
Zvolen
webygroup

Úvodná stránka