Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mestské centrum pre prevenciu

Jedna z miestností na prízemí Starej radnice na Nám. SNP 21/31 vo Zvolene, ktorá bola v minulosti využívaná ako sklad, prešla v letných a jesenných mesiacoch tohto roka celkovou rekonštrukciou a dnes nesie označenie MESTSKÉ CENTRUM PRE PREVENCIU.

Slávnostné otvorenie Mestského centra pre prevenciu sa uskutočnilo 31. 1. 2012.

Stalo sa tak vďaka projektu, ktorý spracovali pracovníci odboru rozvoja MsÚ Zvolen. Mesto Zvolen podalo v máji 2011 žiadosť o dotáciu z Úradu vlády SR. Na základe schváleného projektu Mesto pristúpilo k podpisu zmluvy a samotnej realizácii projektu, ktorá zahŕňala rekonštrukciu priestorov a vybavenie potrebným zariadením.

Vo Zvolene zriadili Centrum pre prevenciu - video.

Aktivity zamerané na prevenciu negatívnych spoločenských javov boli doteraz realizované na rôznych miestach – v priestoroch mestského úradu, škôl alebo partnerských inštitúcií. V Mestskom centre pre prevenciu bude prevenčná činnosť sústredená pod jednu strechu.

Vznikne tak miesto pre organizovanie seminárov, besied a neformálnych stretnutí, poskytovanie poradenstva pre skupiny ľudí hľadajúcich pomoc, stretnutia dobrovoľníkov a odborníkov pôsobiacich v oblasti prevencie.

Projekt bol realizovaný s finančnou podporou Úradu vlády SR v rámci dotačného programu na poskytnutie účelovej dotácie Úradu vlády SR na podporu programov, iniciatív a aktivít v oblasti národnej protidrogovej stratégie pre rok 2011. 


 


Úvodná stránka